Weryfikacja klienta online poprzez aplikacje

co to oznacza?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Nie da się tego ukryć, że coraz chętniej sięgamy po pożyczki pozabankowe. Są one doskonałym wsparciem dla naszego domowego budżetu, gdy ten z racji różnych okoliczności nie pokazuje nam dodatniego salda. Pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe są na bardzo korzystnych warunkach.

Szybkie pożyczki

Poniedziałek, czy niedziela – południe, czy też środek nocy. W każdej chwili możemy zajrzeć na stronę internetową pożyczkodawcy, by otrzymać potrzebny zastrzyk gotówki. W odrażeniu do placówek bankowych, mamy tutaj do czynienia z bardzo dużą dyspozycyjnością oraz otwartością na klientów.
Najczęściej pożyczka nie tylko udzielana jest niemalże od ręki. Chociaż czasami bywają sytuacje, kiedy to weryfikacja naszego rachunku bankowego, zaczyna opóźniać cały proces.

Tradycyjna weryfikacja

Standardowa weryfikacja klienta, polega na dokonaniu symbolicznego przelewu na konto firmy pożyczkowej. Najczęściej jest to kwota wynosząca zaledwie 1 grosz. Niektóre firmy z kolei proszą o wpłatę symbolicznej złotówki. Przelew pomiędzy rachunkami w tym samym banku dochodzi błyskawicznie. Zdecydowanie dłużej trzeba czekać na zaksięgowanie wpłaty, jeśli przelew ma iść między dwoma bankami. Można spodziewać się tego, że proces weryfikacyjny nie ruszy wcześniej, niż zostanie zaksięgowana wpłata. Dlatego czas oczekiwania wydłuża się do jednego dnia roboczego. Natomiast jeśli wniosek o pożyczkę będziemy składać na przykład w piątek wieczorem. To możemy spodziewać się tego, że przelana symboliczna kwota znajdzie się na rachunku pożyczkodawcy dopiero w poniedziałek.

Usprawnienie procesu weryfikacyjnego

pożyczki MoneyManNigdy nie wiemy, jaka sytuacja może nam się przydarzyć kolejnego dnia. Może okazać się, że szybki zastrzyk gotówki będzie nam potrzebny akurat na weekend. Dlatego nie będziemy mogli pozwolić sobie na to, by nasz wniosek był rozpatrywany dopiero w poniedziałek, ponieważ będzie to za późny termin.

Czy istnieje inny sposób na to, by na wypadek takich nieprzewidzianych okoliczności, nie znaleźć się w jeszcze gorszej sytuacji. Niż znajdziemy się z powodu braku gotówki? Innowacyjna technologia zaskakuje w tym przypadku również konsumentów firm pożyczkowych. Odpowiedzią na tego typu dylematy jest aplikacja Instantor. Dzięki której możemy się szybko zweryfikować przez swój bank. Oferuje nam możliwości, dzięki którym, potencjalny klient nie musi się martwić o wysyłanie weryfikacyjnego przelewu. Jego zdolność kredytowa, a dokładniej wypłacalność, jest obliczana na podstawie szybkiego raportu. Potwierdzający nie tylko możliwości finansowe klienta, ale również jego prawdziwą tożsamość.

Osoby bojące się o ochronę swoich danych osobowych, nie muszą się martwić, że do ich wglądu będą miały dostęp osoby trzecie. Główną zaletą tych aplikacji, jest przede wszystkim to, że klientowi, któremu zależy na szybkiej reakcji ze strony usługodawcy. Decyzja o przyznaniu pożyczki nadejdzie chwilę po jego weryfikacji, bez konieczności dokonywania przelewu.

Tańsze pożyczki

Usługa ta również jest doskonałym zabezpieczeniem dla samych pożyczkodawców. Ponieważ nie tylko zdobywają szybciej nowych klientów, ale również nie muszą ryzykować otrzymaniem fałszywych oświadczeń ze strony potencjalnych pożyczkobiorców. Dzięki wprowadzeniu tej technologii można liczyć także na dużo tańsze pożyczki – stwierdza Michał Konopka z MoneyMan.pl – firmy z branży nowoczesnych pożyczek online. W końcu zajmowaniem się weryfikacji klientów od strony finansowej, nie muszą zajmować się pracownicy – to system wykonuje za nich takie obowiązki.

Algorytm nie jest aplikacją, która działa jedynie na nielicznych platformach. Większość banków działających w Polsce jest już kompatybilna z technologią wymaganą przez szybką weryfikację statusu finansowego właściciela konta – mówi Michał Konopka. Wśród banków, które współpracują z algorytmem wymienia się między innymi Alior Bank, Bank BPH, BGŻ BNP Paribas, BOŚ Bank, Bank Zachodni WBK, Credit Agricole, Deutsche Bank, Eurobank, ING Bank Śląski, mBnk, Millenium, Bank Pekao, PKO Bank Polski, czy też Raiffeisen Polbank.

Z innowacyjnej technologii weryfikacyjnej mogą korzystać wszelkie firmy pozabankowe, które zajmują się udzielaniem pożyczek. Ponadto z aplikacji korzystają także niektóre sklepy internetowe.

Technologia aplikacji – testy końcowe

Specjaliści w zakresie IT, po sprawdzeniu i przetestowaniu innowacyjnej technologii, jednogłośnie oświadczają, iż faktycznie nie należy obawiać się wypłonienia jakichkolwiek poufnych danych. Aplikacja jest w pełni bezpieczna i rekomendowana przez największych ekspertów – dodaje Michał Konopka. Można zatem liczyć, że jest to przyszłościowe rozwiązanie, które już w wielu firmach pożyczkowych cieszy się dużym uznaniem.

Czytaj również

?>