Sprawdzenie BIK
Większość osób które zaciągały już kredyt w banku a tym bardziej te które mają problem z jego uzyskaniem, dobrze kojarzy skrót BIK i wie z czym to się je. BIK to Biuro Informacji Kredytowej, baza w której gromadzone są dane na temat kredytobiorców a szczególnie te dane które dotyczą spłaconych lub obecnie spłacanych przez nie kredytów. Do tej pory wgląd w te dane miały wyłącznie banki, obecnie możemy również sami sprawdzić informacje w BIK na nasz temat.
Do bazy BIK nie trafiają wyłącznie te osoby które nie spłacają na czas rat kredytów lub posiadają znaczące opóźnienia w spłacie pożyczek. W bazach tej instytucji znajdują się informacje na temat wszystkich osób które zaciągały wcześniej kredyty czy nawet brały coś na raty. Dzięki temu każdy bank w którym staramy się o kredyt może sprawdzić naszą historię kredytową, czy spłacaliśmy wcześniej zaciągnięty kredyt w terminie oraz w przypadku nie terminowo spłacanych rat kredytu jakie były opóźnienia. BIK posiada również własną punktację, którą obdarzona jest każda z osób znajdujących się w ich bazach.
Jak sprawdzić punktację w BIK?
A czy my również możemy sprawdzić informacje na nasz temat w BIK? Przykładowo chcemy wziąć kredyt w banku, a nie jesteśmy pewni czy go otrzymamy ponieważ kiedyś zdarzyły nam się jakieś lekkie opóźnienia w spłacie? Możemy to sprawdzić rejestrując się i zakładając bezpłatne konto w BIK. Przez najbliższe 60 dni będziemy mogli z takiego konta korzystać całkowicie za darmo.
Dzięki temu kontu będziemy mogli sprawdzić swoją historię kredytową w BIK a nie dość tego wiedząc o pozytywnej historii kredytowej będziemy mogli to wykorzystać, negocjując bardziej atrakcyjne warunki kredytu. Posiadając certyfikat wiarygodności kredytowej będziemy mogli otrzymać tańszy kredyt, kartę kredytową czy ubezpieczenie.
Nie można usunąć wszystkiego ale dokładnie sprawdzając ustawę a nawet czytając oficjalną stronę BIK są informację o tym kiedy można usunąć negatywne wpisy w BIK.
Jest wiele osób które korzysta z firm które czyszczą BIK nie dlatego że same nie dały by rade ale dlatego że chcą żeby zajął się tym profesjonalista. Do nas zgłasza się wiele osób.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany kredytami i pożyczkami to warto wiedzieć o BIK-u jak najwięcej i w ogóle poszerzać swoją wiedzę w zakresie finansów. Tu można dowiedzieć się wszystkiego o biurze
https://loando.pl/wpis/7-rzeczy-ktore-powinienes-wiedziec-o-bik – Dodatkowo zawsze należy pamiętać o tym, że raz na pół roku możemy pobrać raport o sobie ZA DARMO, poświęcić samemu wieczór na jego przeanalizowanie i nie będzie trzeba korzystać z usług płatnych agencji. Ja tak właśnie zrobiłam przed decyzją o kredyt, po to, żeby nie tracić czasu na wnioskowanie, które w następstwie byłoby odrzucone.
Ja miałem założone konto w BIK i muszę powiedzieć że działają te całe ostrzeżenia z BIK. Akurat tak się złożyło że sam składałem wniosek o zwiększeniu limitu w rachunku i dosłownie w ciągu kilku sekund, jeszcze siedząc w placówce dostałem informacje że bank składał zapytanie w BIK. Jak się założy to konto, to jest ono darmowe. Po 12 miesiącach jak się go nie odświeży to z automatu jest przedłużane bez naliczania żadnych opłat, tylko nie wiem czy ostrzeżenia sms’owe wtedy nadal pozostają aktywne.
Ja też korzystałem z alertów ale przez pierwszy rok, kiedy miałem je całkowicie za darmo.. Nadal mam konto w BIK bo nie płaci się za to że jest aktywne, jednak jak bym chciał kontynuować alerty to już jest dodatkowa opłata roczna za to.
Skorzystałem z tej opcji Alerty BIK ale wyłącznie dlatego że nie jest droga, aktualnie za przedłużenie płaci się 24 zł za cały rok. Pewnie jakby było to droższe to być nie włączył, a tak się skusiłem.