Leasing samochodów ciężarowych i dostawczych
- finansowanie transportu ciężkiego
Leasing to nie tylko finansowanie samochodów osobowych. Przedmiotem leasingu mogą być również maszyny, urządzenia, sprzęt budowlany czy medyczny. Bardzo pożądanym przedmiotem tego rodzaju finansowania są również samochody ciężarowe oraz transport ciężki.
Jak wynika z ostatnich danych, które zostały podane przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA), Polska posiada największą flotę ciężarową w całej Europie. Aktualnie nasz kraj dysponuje już ponad 1,1 mln samochodów dostawczych i ciężarowych powyżej 3,5 tony. Tuż za nami są takie Państwa jak Niemcy czy Włochy. Nic więc dziwnego, że podróżując po Europie bardzo często możemy natknąć się na samochody ciężarowe z polską rejestracją.
Leasing samochodów dostawczych
Większość spośród nowych pojazdów ciężarowych które możemy spotkać na ulicach Polski czy Europy to samochody będące w leasingu. Nie każdy przedsiębiorca może pozwolić sobie na to, by zakupić nowy pojazd ciężarowy o wartości kilkuset tysięcy złotych. A mowa tu u koszcie zakupu samego ciągnika siodłowego, bez kosztu naczepy. Dlatego też, popularną formą finansowania tego rodzaju pojazdów jest leasing samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony. W przeciwieństwie do pojazdów osobowych, w przypadku samochodów dostawczych możemy odliczyć pełne 100% podatku VAT.
Aktualnie większość firm leasingowych posiada w swojej ofercie leasing samochodów dostawczych. Z większością z nich, możecie zapoznać się za pośrednictwem naszego rankingu firm leasingowych, który co miesiąc dla Was aktualizujemy. Przedmiotem leasingu mogą być ciągniki siodłowe, samochody ciężarowe siodłowe, przyczepy, naczepy oraz specjalistyczne środki transportu. Dotyczy to zarówno pojazdów nowych jak i używanych, również tych sprowadzonych z zagranicy.
Dla kogo leasing samochodów ciężarowych?
Z tego rodzaju finansowania mogą skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą w branży logistycznej, transportowej lub spedycyjnej, przynajmniej od 12 miesięcy. Leasing może zostać udzielony nawet bez opłaty wstępnej. Maksymalny okres finansowania w przypadku leasingu samochodów ciężarowych wynosi najczęściej do 60-72 miesięcy.
Jakie marki najczęściej są przedmiotem leasingu w przypadku samochodów ciężarowych? Są to, wymieniając w porządku alfabetycznym takie marki jak DAF, Isuzu, Iveco, MAN, Krone, Mercedes, Renault, Scania, Schmitz, Volvo oraz Wielton.
Jeśli już pakować się w leasing na duże kwoty jak w przypadku transportu ciężkiego, to zdecydowanie ze sprawdzonymi markami, takimi jak np. PKO Bank Polski. Posiadają w swojej ofercie również leasing samochodów dostawczych powyżej 3,5 tony i ważne, finansują zakup zarówno w walucie PLN i EUR.
A jak oceniacie EFL Leasing? Planuję u nich leasing ciężarówki a wstępna ofertą która mi przedstawili przedstawia się dosyć obiecująco.
@Marian – firma jak firma, dużo zależy od tego jak jest skonstruowana umowa leasingowa. Lepiej zapoznać się z nią z kimś kto siedzi w temacie leasingu, tym bardziej jeśli masz w planie leasing samochodu ciężarowego.